Uždaroji akcinė bendrovė „Ukmergės šiluma" | Katilinių stabdymo grafikas
15756
page-template-default,page,page-id-15756,page-child,parent-pageid-15637,bridge,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
 

Katilinių stabdymo grafikas

 

Dėl planinių šilumos gamybos įrenginių, šilumos perdavimo tinklų stabdymo

Vadovaujantis Šilumos ūkio bei Energetikos įstatymu vienas iš esminių uždavinių ir reikalavimų Šilumos tiekėjams – patikimas ir saugus šilumos tiekimas.

Šilumos ūkį sudaro daug svarbių technologinių elementų: energetiniai katilai su katilinių įranga, šilumos tiekimo vamzdynai su aptarnavimo kameromis, šilumos punktai pastatuose, šilumos apskaitos prietaisai vartotojų pastatuose ir katilinėse, bei kiti įrenginiai.

Visiems išvardintiems technologiniams elementams keliami specifiniai, padidinti reikalavimai jų eksploatavimo bei parengimo naująjam šildymo sezonui metu.

Šie reikalavimai vykdomi sustabdžius sistemas ir tai atliekama suderinus laiką su Ukmergės rajono savivaldybe. Nuo to kaip kokybiškai ir kokia apimtimi įvykdomi reikalavimai, priklauso šilumos tiekimo patikimumas šildymo sezono metu.

Stabdymų metu atliekami įvairūs suplanuoti bei iš anksto nenumatyti darbai: katilų inspektorinės ir vietinės apžiūros, profilaktiniai ir kapitaliniai remontai, šilumos tiekimo vamzdynų hidrauliniai bandymai bei remontai, šilumos punktų hidrauliniai bandymai bei remontai, šilumos apskaitos prietaisų patikros bei remontai, taip pat kiti įvairūs darbai.

Dėl įrenginių ir darbų specifikos. Pavyzdžiui, katilas atvėsta per 2 paras ir tik tuomet jį gali patikrinti bei remontuoti iš vidaus. Šilumos trasos taip pat turi savo atvėsimo laikotarpį. Šilumos skaitiklius reikia išmontuoti, metrologiškai patikrinti specialioje laboratorijoje (užtrunka apie 7 darbo dienas) ir vėl sumontuoti. Taigi, reikalingas tam tikras gamybos proceso stabdymo laikotarpis: didelėms centralizuoto šilumos tiekimo zonoms – 2 savaitės, mažoms katilinėms iki 5 darbo dienų.

Kadangi Ukmergės mieste atskiros katilinės nėra sujungtos į vieną bendrą tinklą (t.y. sužiedintos), tad, sustabdžius vieną iš jų, tiekti karšto vandens iš kitos neturime galimybės. Tokiu atveju karšto vandens tiekimas yra nutraukiamas paeiliui kiekvienoje zonoje.

Bendrovė “Ukmergės šiluma” stabdymo laikotarpiu privalo: parengti šildymo sezonui – 21 šildymo katilą, hidrauliškai išbandyti 48000 metrų vamzdynų bei metrologiškai patikrinti 305 šilumos skaitiklius.

Dėl karšto vandens tiekimo atnaujinimo savaitgaliui

Baigus suplanuotus katilinių ir šilumos vamzdynų techninių apžiūrų, hidraulinių bandymų bei remontų darbus, savaitgalį (šeštadienį, sekmadienį) atliekami paruošiamieji visos gamybos ir tiekimo sistemos paleidimo darbai. Jų metu šilumos tinklų vamzdynuose pakeičiamas (praplaunamas) vanduo – sistema pilnai užpildoma nauju, chemiškai paruoštu vandeniu. Taip pat yra pasiekiami reikiami tinklų darbo parametrai (slėgiai, cheminis vandens režimas, sandarumas ir kt.), suderinami pagrindinių tinklo siurblių darbo parametrai, atliekami katilų bandomieji paleidimo – derinimo (po sustojimo) darbai, patikrinamos visos būtinos katilų savaiminio atjungimo apsaugas.

Tik atlikus nurodytus parengiamuosius darbus galima paleisti sistemą, t.y. tiekti karštą vandenį. Kadangi stabdymo metu sistemos būna pilnai atvėsusios, joms įšildyti ir pasiekti reikiamus parametrus reikalingas 8-10 valandų laikotarpis.

Tad, atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus technologiškai būtinus atlikti veiksmus, karšto vandens tiekimas vartotojams atnaujinamas pirmadienio rytą.

Taip pat reikia pastebėti, kad dėl įvairių tarnybų ( dujų, elektros, vandentiekio, šildymo sistemų prižiūrėtojų) darbo režimo savaitgaliais, energetikos sektoriaus įmonėms nerekomenduojama prieš pat savaitgalį bei savaitgalio dienomis vykdyti technologiškai sudėtingų sistemų paleidimą.

Vasarą šilumos ūkyje pilnai ir kokybiškai atlikti darbai žymiai sumažina įvairių sutrikimų ir avarijų tikimybę šildymo sezono metu, kuomet lauke vyrauja neigiama temperatūra.

Suprantame, kad vartotojai dėl to susiduria su tam tikrais nepatogumais, tačiau, dėl visų paminėtų priežasčių, tikimės gyventojų supratingumo ir geranoriškumo. O mes gi, siekdami atsakingai atlikti mums pavesto šilumos ūkio valdymą, stengiamės ir toliau stengsimės, kad šilumos energija būtų tiekiama saugiai, patikimai bei kuo mažesnėmis sąnaudomis.

 

Informacija redaguota:

Neįgaliųjų parinktys

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


Nr. Slapuko pavadinimas Paskirtis Galiojimo laikas
1. __utma Naudojamas Google Analytics atskirti unikalius vartotojus ir jų sesijas. 2 metai
2. __utmc Naudojamas Google Analytics nustatyti ar vartotojas atsidarė naują sesiją tinklapyje. Kol įjungta naršyklė
3. __utmz Naudojamas Google Analytics nustatyti srautą kaip vartotojas pasiekė tinklapį. 6 mėnesiai
4. __utmt Naudojamas Google Analytics ribojant duomenų rinkimą, esant didelei puslapio apkrovai. 10 minučių
5. __utmb Naudojamas Google Analytics nustayti naujai apsilankymo sesijai. 30 minučių
6. qtrans_front_language Naudojamas tinklapyje išsaugoti vartotojo pasirinktą kalbą. 24 valandos

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti